Postavlja se pitanje.
Ko plaća burme?
Veridbom mlada izgovara prvo sudbonosno DA, kada budući mladoženja prstenuje mladu sa vereničkim prstenom. Od tog trenutka budući mladenci počinju sa planiranjem svadbe .
Bitan deo svakog venčanja jesu burme. Burme predstavljaju neraskidiv krug ljubavi dvoje mladih.
Postavlja se pitanje.
Ko plaća burme?
Nekada su stari običaji nalagali da kum plaća burme. Burme su bile ugavnom žute boje i tracionalnog oblika. Mladenci bi rekli koju veličinu burme nose i na osnovu toga kum bi kupio burme. Kum je čuvao burme sve do trenutka prstenovanja u crkvi kada bi sveštenik tražio burme. Tada kum daje svešteniku burme koje on stavlja na domali prst mladenaca i poziva kuma da ih zameni tri puta.
Današnji običaji to isključuju, prvenstveno zato što mladenci žele da prsten izaberu sami, a ne neko drugi da im bira, jer će ga nositi ceo život.
Drugi bitan momenat zašto mladenci sami kupuju burme je i finansijska strana jer mnogi su se odricali kumstva zbog novca.
Treći bitan momenat pri odabiru burme je ukus mladenaca. Neko voli burme od belog zlata, neko voli burme od žutog zlata, neko voli burme od kombinacije boje zlata a neko voli dijamantske burme
Burme čuvaju do dana venčanja kada ih predaju kumu koji ih predaje svešteniku ili matičaru u zavisnosti da li je prvo crkveno ili građansko venčanje.